Troškovi pravne osobe (nekog obveznika poreza na dobit, ali i poreza na dohodak) trebaju biti pismeno dokumentirani.
Putni nalog mora biti ovjeren od strane odgovorne osobe (najčešće direktor u tvrtki), a mora sadržavati podatak o relaciji, trajanju putovanja i poslovnoj svrsi na koju djelatnik tvrtke odlazi.
Ako djelatnik tvrtke na službenom putovanju ima troškove noćenja, cestarine, tunelarine i sl., takvi se troškovi priznaju od porezne uprave.
Dodavanje je jednostavno i brzo
Brzo i lako bilo gdje i bilo kada...
Moguće je unijeti više prijevoznih sredstava te ih jednostavno ispisati. Putni nalog sa aplikacijom MOJERP je lako za ispuniti, a na ispisu će on sam odraditi sve ostalo…
Putni nalog je službeni dokument tvrtke koji prati zaposlenika (radnika) te tvrtke na službenom putovanju u inozemstvu i tuzemstvu.
Dokument kojim poslodavac upućuje djelatnika (putnika) na putovanje do 30 dana neprekidno radi obavljanja poslova koji su u skladu sa radnim mjestom djelatnika i u skladu sa djelatnosti poslodavca.
Prije putovanja bi nalog trebao biti kreiran i djelatnik bi ga trebao nositi sa sobom na putovanje.
Po završetku putovanja, u roku od 7 dana djelatnik mora ispisati izvještaj sa puta i sve potrebno za obračun naloga. Po tome možemo dobiti obračunati putni nalog.
Putni nalog mora biti potpisan što znači da mora biti isprintan – znači nema putnog naloga u elektronskom obliku. Takvo što ne postoji...
Naravno da uz putne naloge možete tražiti i nadoknadu troškova.
Svi troškovi koji se ostvaruju uz putovanje moraju biti potkrijepljeni vjerodostojnom ispravom. Za sve troškove trebate imati račune (u originalu jer su preslike dozvoljene samo u iznimnim i opravdanim slučajevima), npr.:
- Račun za cestarinu
- Račun za parking
- Putna karta...